PRÍPRAVA PODLOŽIA

Príprava podkladu pre oceľovú konštrukciu:

  1. Starostlivo pripravený podklad je predpokladom perfektnej inštalácie.
  2. V zásade existujú 4 spôsoby prípravy podložia:
  • A) Jedným z najobľúbenejších a najlepších riešení je vyhotovenie betónového poteru. Mala by byť zväčšená najmenej o 10 cm na každej strane konštrukcie a mala by mať hrúbku najmenej 20 cm.
  • B) Dlažobné kocky je možné použiť aj na prípravu pôdy na stavbu. Ich plocha by mala byť tiež o 10 cm väčšia na každej strane konštrukcie.
  • C) Ďalším riešením sú dlažobné dosky, ktoré sú umiestnené pod nosné steny, mali by mať hĺbku najmenej 20 cm a každá ich strana by mala mať dĺžku najmenej 30 cm. Je veľmi dôležité, aby boli dobre vyrovnané, preto pri betónovaní treba znova a znova kontrolovať hĺbku ich inštalácie. Osoba, ktorá inštaluje dlažobné dosky, by mala tiež skontrolovať uhlopriečky od rohu do rohu. Ak dostane rovnakú hodnotu dvakrát, bude vaša garáž neskôr v pravom uhle.
  • D) Bodová spodná konštrukcia sa osvedčí, keď si nie ste istí umiestnením konštrukcie alebo ju plánujete nainštalovať iba dočasne. Je to relatívne najlacnejšie riešenie. Rozmer bodového základu by mal byť najmenej 30 cm x 30 cm. Čím väčšia a ťažšia je konštrukcia, tým väčšie by mali byť jednotlivé body podpory. Garáž s rozmermi 3 m x 6 m by mala mať najmenej šesť takýchto bodov.

3. Po inštalácii oceľovej konštrukcie je veľmi dôležité pripevniť ju k základu. Týmto spôsobom je štruktúra správne podopretá. Kotvenie si môžete urobiť sami alebo nás k tomu poveriť (túto službu poskytujeme za príplatok).