NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako objednať garáž?

Objednávku je možné vykonať v našom internetovom obchode prostredníctvom formulára OBJEDNÁVKA a kontaktného formulára na karte kontaktov, e-mailom, telefonicky alebo osobne v sídle našej spoločnosti. Pri objednávke prosím zadajte dodaciu adresu objednaného tovaru, kontaktné telefónne čísla a prípadne fakturačné údaje. V prípade neobvyklých objednávok pošlite prosím náčrt zariadenia.

Aký je čas na vybavenie objednávky?

Termín dokončenia závisí predovšetkým od typu objednávky a miesta jej dodania. V priemere je to:

  • 1 – 3 týždne od potvrdenia objednávky

Pred dodaním vás budeme informovať o presnom dátume a predpokladanom čase príchodu najmenej jeden deň vopred.

Ako pripraviť podklad?

Substrát na zriadenie garáže alebo skladu by ste mali pripraviť vopred svojpomocne. V prípade malých garáží (napr. 3 x 5 m alebo 3 x 6 m) je možné pod rohy garáže pripraviť a vyrovnať betónové tvárnice alebo dlažobné kocky. Pri väčších alebo vyšších garážach odporúčame pripraviť betónový podklad pre celú garáž. Veľkosť poteru by mala byť aspoň o 5 cm väčšia ako veľkosť garáže na každej strane (napr. Pri vonkajšej garáži s rozmermi 3 m x 5 m by mal byť poter najmenej 3,10 m x 5,10 m). Odporúčaná hrúbka poteru je 10-20 cm. V prípade zeme pre zriadenie skladu odporúčame zhotoviť základové pätky pre rohy a piliere podľa dokumentácie v projekte stavby. Rozmery chodidla: 50 cm x 50 cm, hĺbka približne 1 m. Viac informácii nájdete v záložke Tipy a rady -> Príprava podložia.

Ukotvenie garáže k zemi

Po inštalácii musí byť garáž ihneď pripevnená k zemi.

Projektové a stavebné povolenie

Stavebný zákon jasne nedefinuje, či je na plechové garáže potrebné stavebné povolenie, aby ste získali jasné odpovede, požiadajte o podrobnosti radnicu.

Art. 29 par. 1 pkt. 2 ww. ustawy mówi:

„Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki”.

Wobec powyższego można wnioskować, że garaż blaszany może być wykorzystany jako pomieszczenie gospodarcze. Wtedy należy jedynie zgłosić ten fakt do Urzędu Miasta.

Záruka

Na naše výrobky poskytujeme záruku 2 roky od dátumu nákupu na základe faktúry alebo potvrdenia. Záruka sa nevzťahuje na natretie konštrukcie podkladovou farbou.